Network ( LAN/WAN/VPN ) | Comel KVKK - Kişisel Verilerin Korunması - Verbis ve Kurumsal Çözümler Sunmaktadır.

NETWORK

Birden fazla bilgisayarların kablolu veya kablosuz şekilde birbirine bağlanarak veri akışında bulunmasına denir. Network veri, yazılım ve ekipman paylaşımıdır. Birbirine kablolar ile bağlanmış server , bilgisayar, modem, yazıcı gibi haberleşme araçlarının ekonomik ve verimli halde kullanılmasıdır. İnsanların ortak çalışmasını sağlar.

LAN

Türkçede yerel ağ olarak bilinir. Diğer ağ türlerine nazaran çok daha hızlı çalışır. Bir bina veya çalışma grubu gibi benzer yerlerde kendi kablolarınızı kullana bileceğiniz yerler dahilinde kurulur. Bağlantıyı çoğaltmak için bu şekilde oluşturulan LAN’ler kendi aralarında bağlanabilirler. Aynı zamanda yazıcıları, kart okuyucuları, parmak izi okuyucular, kameralar gibi Ethernet kartına sahip donanımlar LAN’a bağlanabilir.

WAN

Diğer ağ türlerine nazaran düşük hız performanslı çalışır. Farklı lokasyonlardaki LAN’ların birleşimlerinden meydana gelir. WAN bağlantılarında ‘Metroethernet’ teknolojisi haricinde ‘Ethernet’ teknolojisi kullanılmaz. WAN bağlantıları çoğunlukla ADLS,VDSL2 fraame relay ATM, uydu gibi uzak mesafelerde performans sağlayan bağlantı teknolojileri kullanılmaktadır.

WPN

İnternete başka bir IP üzerinden bağlantı kurmanızı sağlayan bir hizmettir. VPN bağlantınızı güvenli hale getirerek herhangi bir ağa bağlanırken bağlantınızı şifreleyerek kimliğinizin bulunmamasını sağlar.

HIZLI İLETİŞİM

Alttaki formu kullanarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.

YUKARI